Kā notiek koka grīdas ieklāšana

Parketa slīpēšanas un lakošanas process:

Vizītes laikā mēs novērtējam jūsu grīdas stāvokli un apspriežam rīcības plānu.

Darbs tiek uzsākts ar augstas kvalitātes vācu firmas Lagler Hummel grīdas slīpējamo mašīnu. Grīdas slīpēšanai tiek izmantoti dažāda raupjuma pakāpes smilšpapīri, tos nosakām pēc jūsu grīdas faktiskā stāvokļa. Jo vairāk būs nolietota jūsu grīda, jo raupjāki smilšpapīri sākuma etapam būs nepieciešami. Pirmo slīpēšanas kārtu parasti uzsāk ar smilšpapīru Nr. 40, otro kārtu turpina slīpēt ar Nr. 60. Trešajai un beidzamajai kārtai tiek izmantots smilšpapīrs Nr. 100. Ja grīdai ir defekti vai nelielas spraugas, tās tiek aizšpaktelētas ar speciālu špakteli, kas ir paredzēta koka grīdām. Kad grīdas pamatne ir noslīpēta ar lielo grīdas slīpējamo mašīnu, tad tiek slīpēts grīdas perimetrs un vietas, kur nav iespējas piekļūt ar lielo grīdas slīpējamo mašīnu. Šis darbs tiek veikts ar tāda paša raupjuma smilšpapīriem kā ar lielo grīdas slīpējamo mašīnu – Nr. 40, Nr. 60, Nr. 100. Pēc tam seko grīdas pulēšana ar pulējamo mašīnu, izmantojot dimanta sietus. Parasti tiek izmantoti Nr. 60 un Nr. 100 dimanta sieti. Šim etapam beidzoties, grīda tiek iztīrīta ar putekļu sūcēju. Šajā brīdī grīda ir pilnībā sagatavota lakošanai vai eļļošanai. Grīda tiek lakota 3 kārtās, pēc klienta vēlmes to var lakot 4 vai pat 5 kārtās. Pirmajai kārtai tiek izmantota grunts laka, kuras žūšanas laiks ir 1 stunda. Pēc grunts

lakas nožūšanas, grīda tiek lakota.

Laka, ar kurām mēs lielākoties strādājam, žūst 2 līdz 3 stundas. Kad divas lakas kārtas ir kārtīgi nožuvušas, grīda atkal tiek pulēta ar pulējamo mašīnu, izmantojot dimanta sietu Nr. 180. Pēc pulēšanas darba, grīdu attīra no smalkajiem putekļiem. Tikai tad seko trešās kārtas lakošana. Laka savu pilnīgo cietību un noturību iegūst pēc 10 dienām un ir gatava maksimālajai ekspluatācijai.

Nelielas platības telpas mēs varam noslīpēt un 3 reizes nolakot vienas dienas laikā, taču labāk iesakām laku kārtīgi nožāvēt un trešo kārtu lakot nākamajā dienā.

Ja grīdu izvēlaties eļļot, tad slīpēšanas process ir tieši tāds pats kā lakotai grīdai. Augsti kvalificētu eļļu grīdā iepulē ar pulējamo mašīnu 2 kārtās. Eļļas žūšanas ilgums ir garāks nekā lakai, tāpēc starp eļļošanas kārtām ir jāietur 1 dienas intervāls. Eļļota grīda vienmēr būs dabai draudzīgāka, taču trauslāka nekā lakota grīda.

Koka grīdu ir iespējams ietonēt jūsu izvēlētajā krāsu tonī. Grīdas slīpēšanas process būs tieši tāds pats kā lakotai un eļļotai grīdai. Šajā gadījumā grīda tiek 3 reizes slīpēta un pulēta, un papildus izmazgāta. Pēc vienmērīgas grīdas mazgāšanas un kārtīgas nožūšanas, grīdā tiek iepulēts jūsu izvēlētais tonis. Kad grīda ir nožuvusi, tā tiek papildus ievaskota vai nolakota 2 kārtās.